V prvním článku, zaměřeném na pohyb ve virtuální realitě jsme naznačili, co všechno je ve virtuálním prostoru k dispozici. V této části se zaměříme přímo na množství kalorií, které v jednotlivých aplikacích účastník spálí, ať už jde o Thrill of the Fight nebo třeba Guided Tai-Chi.

Vycházíme kromě vlastní zkušenosti z údajů v článku Virtual Reality Fitness, se zaměřením na Quest, který je nezávislý na kabelovém připojení a díky tomu nejvhodnějším nástrojem pro udržování kondice prostřednictvím virtuální reality. I zdánlivě nenáročné aktivity spálí během deseti minut menší nebo větší desítky kalorií a navíc je to zábava.

Beat Saber

Musí být první a právem, přitažlivost až návykovost přinesla potřebný pohyb i těm, kdo by jinak obtížně hledali motivaci. Za deset minut odhodí přibližně 50 kalorií, plné soustředění a někdy i delší skladby neumožní větší šizení. Převažující styl hudby se nemusí líbit každému, kromě opakování oblíbených skladeb v těžších módech je také možné dokupovat nově vyšlé songy.

Dance Central

Spíše pro ženy a dívky, aplikace s tradicí už od konzolí má překvapivě podobnou náročnost na energetický výdej jako Beat Saber. Podaří-li se vám ovládnout menu v podobě mobilního telefonu, k dispozici jsou chytlavé skladby, které zapojí celé tělo.

Synth Riders

Ve stínu Beat Saberu, se stejnou spotřebou kalorií, jsou Synth Riders alternativou pro fanoušky popu 80. let. Je zde více pohybu a tím rizika mořské nemoci, pokud využijete standardní pohyblivou platformu, naštěst se dá přepnout i na stacionární prostředí.

Tenis a ping pong

Eleven Table Rennis, Racket Fury a Racket NX jsou na podobném principu s 50 kaloriemi za 10 minut, o trochu více se možná protáhnete u tenisu ve Sports Scramble. Všechny hry nabízejí kromě sólo hry i kampaně, motivace tak není problém.

Box a zase box

Nejvíc ze sebe vydáte v The Thrill of the Fight, v průměru 90 kalorií za deset minut, skoro dvojnásobek oproti Beat Saberu. O něco méně náročný je BoxVR, podobný bude Creed.

Ostatní

Poměrně překvapivý je v tomto porovnání Pistol Whip, o kterém víme, že rytmika hraje velkou roli, ale energetický výdej je vyšší než u ostatních her s podstatnou hudební složkou, v průměru 70 kalorií za deset minut. Kdo vyzkoušel Ninja Legends, ví, že odrážení útočníků je práce na plný úvazek a 50 kalorií tu bude minimum. Podle předpokladu, Guided Tai-Chi je nenáročné se svými 30 kaloriemi.

Jestli o nákupu VR uvažujete, podívejte se na nejvýhodnější ceny brýlí pro virtuální realitu.