Kvalitně zpracovaný head strap od Kiwi je další alternativou k Elite Strapu. Měkká konstrukce netrpí na poškození a zvýší pohodlí nejen u Oculus Quest 1, pro který byl původně plánovaný, ale především u Quest 2, jehož měkké pásky ocení jen málokdo.

kiwi strap

Na Quest 1 padne dokonale, ale oproti popisu na Amazonu, který uvádí určení jen pro Quest 1, není problém s Kiwi vytvořit novou solidnější konstrukci ani pro Oculus Quest 2:

kiwi strap 2

Aktivní hráči se chtějí vyhnout riziku sesmeknutí ovladače a jeho nákladnému nahrazení. Podobně jako straps od Kiwi, o kterých jsme psali v předchozím článku, tato verze zajistí, aby ovladače seděly na rukou a zlepší jejich používání díky pogumovanému povrchu.

kiwi chranice

Guma pomůže ochránit před poškozením nejvíce ohroženou část ovladačů:

kiwi chranice 2

Střední cestou mezi VRcover a levným silikonem z Aliexpressu může být Kiwi silikonový cover pro Oculus Quest 1.

silikon kiwi

Jeho odlišnost spočívá především v rastrovaném povrchu, který nemá výše zmíněná verze, lépe se tak vypořádá s odvodem vlhkosti:

kiwi silicon 2

Zajímavostí jsou silikonové earmuffiny, které mohou zlepšit zážitek ze zvuku do té míry, že nebudete chtít připojovat sluchátka.

kiwi earmuffs

Dostupná jsou i přímo z eshopu Kiwi.

kiwi earmuffs oq1

Pasují na Oculus Quest 1 a víceméně i Quest 2:

kiwi earmuffs oq2

Další Kiwi příslušenství najdete kromě zmíněného eshopu také na Amazonu, můžete i sledovat Kiwi stránku na Facebooku, kde se pravidelně konají promoakce.

Zde najdete nabídku virtuální reality HTC, Oculus a Playstation.