Oculus Move, volně dostupný v nabídce aplikací aktualizovaného headsetu Oculus Quest 1 a 2 je odpovědí na YUR. Ten měřil nebo spíše odhadoval energii, vydanou uživatelem brýlí ve virtuální realitě, ať už při hraní her nebo používání sportovní aplikace pro udržení a zvýšení kondice. Stejně jako YUR má možnost zobrazovat informace na displeji po celou dobu používání anebo jen po vyvolání přehledu, aby neodváděl pozornost.

Oculus Move se při prvním otevření ptá uživatele na výšku, váhu, pohlaví, datum narození si vezme z profilu na Facebooku, jako cíl se dají nastavit kalorie i minuty pohybu. Není tu zatím nastavení pro více uživatelů, dá se vyřešit nezadáním údajů, aplikace bude předpokládat průměrnou osobu. Historické údaje tak nebudou rozlišovat více lidí a odhad bude méně přesný – doufejme, že se Facebook na základě zpětné vazby zamyslí a funkci doplní. Overlay tj. údaje i v aplikaci se nenastavují přímo v Oculus Move, je třeba jít do Nastavení – Experimentální – Features – Oculus Move Overlay, stejně jako u YUR se dá vybrat umístění informací.

Je pravděpodobné, že aktualizované verze v budoucnu zvládnou integraci s vybranými fitness náramky nebo chytrými hodinkami, bližší informace nejsou zatím k dispozici.