Nejrozšířenější brýle pro virtuální realitu jsou aktuálně právě ty od Sony, a to díky jednoduchému připojení ke konzoli Playstation, která stávajícím majitelům usnadňuje rozhodnutí o pořízení virtuální reality. PSVR je levnější než Oculus Quest a za mnohem nižší cenu než HTC a další headsety virtuální reality, ke kterým je třeba dokoupit navíc výkonný počítač. Ty pořizují hráči s vysokými nároky, pro nenáročného uživatele je Sony Playstation VR nejen vstupní, ale i celkem dostatečná úroveň pro hraní virtuální reality.

PSVR má několik omezení oproti dražším modelům virtuální reality. Hlavním z nich je v stacionární pozice, Sony sleduje světla na ovladačích a headsetu prostřednictvím jedné kamery, maximem je několik kroků sem a tam. Doporučením je ale buď jen stát nebo sedět, zbytek pohybu se musí ve virtuální realitě realizovat tlačítky na ovladačích.  Ty jsou u Playstation VR jsou méně přesné oproti Oculus Rift / Quest a HTC, i ergonomie má své rezervy.  Uživatelé si také stěžují na větší míru pronikání okolního světla do headsetu, ještě vyšší u těch, kdo nosí brýle. Výkon dosavadní Playstation je v porovnání s hardware většiny herních počítačů nižší, a tím i kvalita zobrazení, nicméně jak se prokázalo na úspěchu Oculus Quest, nemusí jít o hlavní měřítko. Rozdíl mezi PS4 a PS4 Pro také není velký.

Oproti verzi z roku 2016 nabízí novější V2 zabudované reproduktory a tím méně kabelů, pohodlnější design, podporu HDR. Nemá vyšší rozlišení, které už na aktuální konkurenci viditelně ztrácí, zůstává na 1920 x 1080 pixelech, záběr je 100 stupňů, frekvence 120 Mhz.

Herní nabídka Playstation VR je široká a často za nižší cenu než u Oculus Quest, doprovázená slevovými akcemi. A to je hlavní výhoda PSVR – dostupnost.

Jestli o nákupu VR uvažujete, podívejte se na nejvýhodnější ceny brýlí pro virtuální realitu.