Nejnovější VR zombie hra je recenzenty označovaná za nejlepší, která je aktuálně pro virtuální realitu k dispozici. Hlavním důvodem je přesvědčivost, míra, s níž se hráč vžije do situace, kde je strach a snaha o přežití nedílnou součástí postapokalyptického příběhu. New Orleans je dějištěm soubojů přeživších, obrany proti hordám zombií, hledání jídla, zbraní, léků a všeho potřebného, co umožní žít další den. I přesto, že úkoly jsou si podobné, dialogy a linie příběhu spíše průměrné, stejně jako umělá inteligence, samotná hra dobře využila rozpočet a přináší 10 – 20 hodin silného zážitku.

The Walking Dead Saints & Sinners je silná ve výběru zbraní a soubojích se zombiemi, obtížností i mírou depresivity, která je typická pro komiksovou a seriálovou předlohu, spolu se snahou o morální úhel. Postavu je možné do určité míry customizovat, hraní je možné i vsedě díky lineárnímu pohybu, jako obvykle, jedním z nejdůležitějších ukazatelů je health a stamina.

Samozřejmě, že The Walking Dead Saints & Sinners jsou plné násilí, ale právě proto jsou zombie témata tak oblíbená bez ohledu na médium, odreagování je čistě fiktivní.