Pro majitele různých typů headsetů je zdarma k dispozici aplikace PokerStars VR od stejnojmenného provozovatele online pokerových her. Ve verzi pro virtuální realitu se nehraje o peníze, přístup má každý i bez registrace na PokerStars. Zkušenější hráči se mohou brzy dostat ziskovou hrou z nízkých sázkových limitů na vyšší, kde potkají sobě rovné, někteří až na nejvyšších, kde je buy-in v milionech chipů.

Samotná aplikace umožňuje velkou míru interakce, až natolik, že infantilní chování mladších hráčů na nízkých limitech může být obtěžující. Kromě opuštění stolu je možné vypnout zobrazení avatara dotyčného, případně nevhodné chování na kartě Social nahlásit prostřednictvím připravených tlačítek. Prostředí se do velké míry snaží simulovat reálnou interakci, s hráči u stolu tak můžete hovořit nebo vlastní hlasový vstup zakázat, není k dispozici žádná forma výměny vzkazů.

Ovládání předmětů vyžaduje určitou praxi, především all-in, kde je vyžadováno umístění dlaní k sobě v úhlu téměř 180 stupňů, jednodušší je uvolnění ovladačů z rukou a jejich podélnému vyrovnání  aby se předešlo nechtěnému callu. Přihazování chipů provádí ukazováček, manipulaci s kartami zajistí prostředník, na karty se můžeme podívat také ukazováčkem. Nikdo jiný na ně nevidí, pokud se ale rozhodneme je prostředníkem po hře otočit, stanou se pro spoluhráče čitelnými.

saloon

Po načtení se hráč ocitne v předsálí s hlavního lobby, kde najde každý den chipy zdarma. Pro jejich získání je třeba postavit se před ruletu, uchopit páku a kolo roztočit, vylosovaný počet chipů pak tryská ven. Celá akce chvíli trvá, tak se na pozici u rulety může vytvořit menší fronta.

Výběr hry se provádí prostřednictvím menu a tlačítka Join na levé ruce, volná místa jsou téměř vždy na nižších limitech, méně na vyšších, hru můžeme i vytvořit a na spoluhráče počkat. Zde je třeba použít kartu Start, ležící na stole, aby hra začala. Nezapomeňte na buy-in v menu cash, v menu table najdeme informace o spoluhráčích. Dá se nastavit i automatické doplňování buy-inu, po prohře je třeba vložit ho ručně znovu. Menu obsahuje i Store, ve kterém lze dokoupit k vybranému vzhledu doplňky, v nastavení je možné upravit zvuk a další parametry, červené tlačítko slouží k opuštění stolu nebo hry. Pro výměnu chipů za menší slouží ikona krumpáče na vnitřní straně zápěstí levé ruky, ke které stačí přiložit větší chip, pro výměnu za větší ikona trojzubce.

menu

Aplikace Pokerstars VR je poměrně náročná na výpočetní výkon, u Oculus Quest je tak jednou z energeticky nejnáročnějších, pro delší seanci je třeba využít powerbanku nebo připojení k nabíječce během hry. Provozovatel ji označuje za early access, možná s výhledem na budoucí hru o peníze ve virtuálním prostředí.

Jestli o nákupu VR uvažujete, podívejte se na nejvýhodnější ceny brýlí pro virtuální realitu.