Vlastník zařízení virtuální reality ocení, když je jeho zážitek ze hry plynulý a bez záseků. V případě, že máte problémy a váš počítač nestíhá v určité části, pak se zcela hodí program k určení součástky v počítači, která požadovaný výkon nemá. Tento software, vyvinutý firmou Stonebrick Studios UG, provede test přímo ve vašem headsetu.

Program byl stvořen především za účelem srovnávání výkonu na stejných součástkách a za stejných podmínek, proto u každého testu jsou použita stejna nastavení tak, aby bylo možno jednoznačně určit kde se nachází případný nedostatek. Také jsou podporovány přetaktované procesory a lze vyzkoušet o kolik se zvýší výkon po taktování. Nadšence do statistik potěší bodové ohodnocení na konci testování, které lze případně srovnávat, dostanete podrobné informace o tom, jak si vaše sestava vede.

Zkouška trvá necelých 60 sekund, při kterých kamera prolétává voxelovým světem ze hry cyubeVR. Autor nedoporučuje mít v průběhu testu headset na hlavě kvůli případné nevolnosti. V současné chvíli se jedná o freeware čili o program zdarma.

Jestli o nákupu VR uvažujete, podívejte se na nejvýhodnější ceny brýlí pro virtuální realitu.