Zdokonalená verze headsetu virtuální reality HP Reverb G2 nabízí výborné rozlišení 2160 pixelů @90 Hz na každé oko spolu s přijatelnou hmotností a snadno odnímatelným face cover (plate) pomocí magnetického uchycení. Připojení k počítači zajišťuje kabel s nadprůměrnou délkou 6 metrů, bez něj brýle váží něco málo přes půl kila.

Obrazová kvalita LCD displeje je špičková, zorný úhel o něco menší oproti Valve Index (114 stupňů / 130), tracking je oproti první verzi vylepšený i díky dvěma přidaným kamerám k původním dvěma. Znamená to rozumný kompromis mezi rychlým spuštěním v novém prostředí bez nutnosti instalace senzorů, přesnost sledování pohybu ale nebude tak dokonalá.

Ovladače zůstaly stejně podprůměrné jako u HR Reverb 2019, i přes určitou snahu o zlepšení ergonomie. Externí reproduktory mají šanci poskytnout lepší sluchový zážitek než Oculus Quest, ponoření do virtuální reality napomáhá i minimální průsak světla. Čočky je možné fyzickým posunem přiblížit nebo oddálit od sebe podle daného hráče (IPD).

Základní platformou je Windows Mixed Reality, jestli máte VR ready počítač a účet na Steamu, za 600 dolarů je HP Reverb G2 dobrou alternativou oproti Oculusu na kabelu, který vyžaduje účet na Facebooku. Díky vysokému rozlišení nemá HP Reverb G2 v podstatě žádný screen door efekt a hry jako Half Life: Alyx jsou na rychlém PC skutečným zážitkem.


Další informace HP Reverb G2 a ceně v ČR najdete zde.