Koupili jste zařízení pro virtuální realitu a chcete začít hrát bez čtení dlouhých návodů? Představujeme jednoduchý postup k přípravě headsetu v několika krocích.

Montáž senzorů HTC Vive

Mezi první kroky patří příprava snímacích stanic, dvou malých krabiček, komunikujících bezdrátově. Přimontujeme je do rohů místnosti, aby mířily proti sobě, zapojíme pomocí přiložené kabeláže do zásuvky. K upevnění můžeme použít dodané držáky do zdi, případně stativy a jiné možnosti, pokud bude povrch stabilní a nejlépe dva metry nad podlahou.

htc vive senzory

Stanice by měly mířit doprostřed herní plochy natočeny směrem dolů, aby zabíraly podlahu. Další nastavování není potřeba, jen kontrola jestli jedné ze stanic svítí b a na druhé c. Pokud tomu tak není, je třeba stisknout v zadní části tlačítko pro změnu kanálu dokud se nerozsvítí uvedené symboly, zelené diody indikují, že je vše v pořádku.

Nejmenší herní prostor musí mít 2 krát 1,5 metru, maximální vzdálenost mezi stanicemi je 5 metrů.

htc vive room

Připojení počítače k HTC Vive

Další krok je pro zprovoznění virtuální reality nejdůležitější částí. V původním balení se nachází propojovací krabička a několik kabelů, z headsetu jich vede hned několik a jsou označeny oranžovou barvou, zapojují se do stejně barevně označených vstupů na krabičce. Dalším krokem je připojit její napájecí zdroj do elektřiny a zapojit do herního počítače. Je tedy zapotřebí mít připojeno USB, napájení a jeden z kabelů ke grafické kartě (jen na jeden z jejích výstupů). Pokud je vše správně zapojeno, rozsvítí se na headsetu zelená dioda, následně se začnou automaticky instalovat softwarové ovladače.

htc-vive-cable-setup

Příprava počítače pro virtuální realitu

Pokud máte dostatečně výkonný počítač a zařízení pro virtuální realitu připravené k použití, zbývá již jen stáhnout program SteamVR a správně ho nastavit. Podrobný návod najdete v článku Jak na online herní platformu Steam.

Po spuštění SteamVR zapněte ovladače a položte je vedle headsetu doprostřed herní plochy. Pokud všechny ikony svítí zeleně, znamená to, že nenastal žádný problém, stačí nastavit herní plochu a zkalibrovat headset se zemí. Klikneme pravým tlačítkem na volbu Room setup, otevře se jednoduchý návod s ilustracemi, který vás provede základním nastavením.

Dále ve SteamVR nastavíte velikost herní oblasti, virtuální stěnu jako její hranici,  a nastavíte směr hraní, pak už jen zbývá spustit hru.

Jestli o nákupu VR uvažujete, podívejte se na nejvýhodnější ceny brýlí pro virtuální realitu.

obchod_1200