Při využívání brýlí pro virtuální realitu více osobami se hodí aplikovat na jejich okraj polstrování z materiálu, který se dá snadno otřít od potu. Nejjednodušší verzí je silikonová z Aliexpressu, dražší a kvalitnější jsou varianty z umělé kůže od firem VR cover a AMVR. Obě mají své příznivce a vzhledem k podobnosti je nesnadné je srovnávat, v každém případě jsou příjemnější a měkčí než originální materiál Oculus Quest a Rift.

Silikon

Dá se pořídit za čtvrtinu až třetinu ceny z Číny, za polovinu z Amazonu. Nasazuje se přímo na stávající okraj Oculus Quest, má krytí průduchu nad nosem. Je měkký a pohodlný, vzhledem k neprodyšnosti materiálu se snadno zapotí, na druhou stranu i snadno očistí.

VR cover

Umělá kůže způsobuje nižší míru pocení a je příjemná, uživatelé se shodují, že pohodlnější než originální okraj brýlí. Tenčí a tlustší verze umožní používání i obrýleným uživatelům, je třeba vyndat plast, dodávaný s Oculus Quest a nahradit ho verzí VR cover, na ten se prostřednictvím suchého zipu nasadí samotné polstrování.

AMVR

Podobný materiál za podobnou cenu, navíc s výřezem pro nožičky brýlí, který většinou není podstatný, a krytkou na nos, která brání průniku světla. Suchý zip není po celém okraji jako u VR cover, i AMVR nabízí dvě tloušťky, rozdíl mezi oběma řešeními je zanedbatelný, zpětná vazba uživatelů podobná. Vyskytly se informace, že vzhledem k obsahu latexu může být nevhodný pro malou skupinu osob, na něj alergických.

Jestli o nákupu VR uvažujete, podívejte se na nejvýhodnější ceny brýlí pro virtuální realitu.