Facebook zjednodušil proces, který vývojářům umožní distribuovat aplikace a hry uživatelům. Zatímco pro dostupnost v oficiálním Oculus Store byla potřeba zdlouhavá cesta s přísnými kritérii, nově v něm zájemci aplikaci najdou po přesném zadání názvu nebo po kliknutí na odkaz ze stránky vývojáře. App Lab tak zkrátí a zrychlí cestu k uživatelům aplikací a hráčům, aniž by musely jít oklikou přes SideQuest.

Oculus bude stále vyžadovat, aby program technicky a obsahově odpovídal představám Facebooku, každý tak bude procházet kontrolním procesem, už ne s důrazem na kvalitu. Samozřejmě, po splnění nároků, které jsou pro oficiální zveřejnění v Oculus Store, je zde pak najdeme v přehledu. I ve fázi Oculus App Lab mohou developpeři zvolit, zda bude program placený nebo zdarma.

K dispozici už jsou aplikace Crisis VRigade 1 a 2, Smash Drums Demo, Ancient Dungeon Beta, Zoe, Baby Hands Spark AR Player, Deisim, MarineVerse Cup, Descent Alps, Puzzling Places a Gym Class.

Aktuální seznam aplikací, dostupných v App Lab najdete na App Lab DB nebo na SideQuestu v sekci App Lab (odkaz Oculus Lab vpravo nahoře).

Jestli o nákupu VR teprve uvažujete, podívejte se na nejvýhodnější ceny brýlí pro virtuální realitu.