Nově je možné na jednom headsetu Oculus Quest přihlásit přes Facebook účty tři různé uživatele, se zachováním osobních dat a nastavení, včetně uloženého postupu ve hrách. Stejně tak se může kamarád přihlásit do vámi zakoupených her a aplikací na svém headsetu, pokud mu to povolíte. Stále je možné nalogovat se do jednoho účtu ve více brýlích virtuální reality zároveň ve stejném čase, není ale možné spustit více instancí jedné aplikace.

Pokud nejsou tyto funkce ještě viditelné v nabídce, najdete je v Nastavení Experimentální funkce a dole v Multiple accounts and Library Sharing (podobně v češtině). V Nastavení Účty je pak třeba přidat účet. Sdílení aplikací je také třeba aktivovat, nepřepíše stávající uložené hry. Nevýhodou je, že pokud sekundární uživatel vašich her a aplikací zakoupí vlastní, nemůže je (doufejme jen zatím) sdílet zpět s primárním uživatelem. Uživatelé s různými účty mohou využívat stejnou sdílenou aplikaci z různých headsetů ve stejném čase.

Sdílení je k dispozici pro všechny nové aplikace v Oculus Store po polovině února 2021, část her nebude možné sdílet, každý si bude muset zaplatit svou. Za jakých podmínek bude možné sdílet starší aplikace, se dozvíme následně, případně můžete své zkušenosti sdílet v komentáři.

Aktuálně má při aktualizaci přednost Oculus Quest 2, Quest 1 bude následovat o něco později.