Kolik stojí Meta Quest 3 v ČR a kdo ho nabízí?     Cena na Alza.cz je 17.000,- s DPH pro verzi 128 GB

Jako jedna z nejdůležitějších se v praxi s předchozími modely ukázala baterie, sloužící zároveň jako protiváha, Meta nabízí Elite Strap, vhodný pro delší používání s baterií i bez, ale první zkušenosti jsou od mnoha uživatelů takové, že má problémy s dobíjením headsetu. Bezdrátovou nabíječku Meta za 130$ zvolí menší množství zájemců, většina bude ale uvažovat o pouzdru.

Na stránkách BoboVR je k dispozici BOBOVR M3 Pro Battery Pack Head Strap pro Meta Quest 3, dlouhodobě oblíbený už ve verzi pro Quest 2, za 1.552,- Kč i s dopravou v EU. Srovnání s ostatními strapy najdete tady.

BoboVR pro Quest 3

BoboVR pro Quest 3

 

Stejně jako u předchozích modelů, hodně zájemců si bude lámat hlavu, jestli si vystačí s menší nebo větší pamětí. Rozdíl mezi 128 GB a 512 GB je pro Meta Quest 3 necelých 4.000,- v přepočtu z $. To je investice pravděpodobná pro hráče, hlavně s ohledem na propracovanější hry s nároky v desítkách GB, stejně tak pro ty, kdo plánují sledovat filmy ve 3D.

Většina VR her se stále vejde do 10 GB, pro příležitostné hráče, nebo ty, kteří nemají instalováno hodně her najednou, je tak levnější Quest 3  vhodnější. Mají i možnost hry smazat a pak je znovu instalovat, protože jejich účet je registruje jako zaplacené i v případě změny headsetu, nevýhodou je, že přijdou o uložený postup, pokud není například na cloudu.

Běžný uživatel zaplní Quest 3 směsí her, aplikací a filmů, jestli jich nebude hodně v 3D, může mu čistých 113 GB po odečtení nároků systému stačit, uspořené peníze je pak možné investovat do příslušenství Meta Quest 3.

Podle prvních zkušeností nebude nezbytně třeba silikonový rámeček headsetu, který po čase i klouže, možná oceníte pásky na ovladače, které zamezí jejich odletu, díky nové konstrukci nebudou třeba dodatečné vymezovače pro nositele brýlí. Vždy můžete samozřejmě uvažovat o lepších sluchátkách.

Další informace k příslušenství Meta Quest 3 najdete v angličtině zde