Pro virtuální realitu vychází hodně zajímavých her, část z nich je určená jen pro konkrétní headset, tyto hry se pak nazývají exkluzivitami. Vlastníte HTC Vive nebo jinou virtuální realitu s podporou SteamVR a chcete si zahrát některý z titulů pro Oculus Rift?

Revive? O co se jedná?

Program Revive je vytvořen za účelem přínosu podpory her z Oculus Rift na jiné headsety. Na projektu se podílí komunita LibreVR, je stále aktualizován, opravují se chyby a přidává se podpora k dalším vydaným hrám. V začátku projektu se vyskytl zásadní problém, který je již vyřešen, tvůrci Oculusu přidali zabezpečení proti pirátění her z jejich obchodu, což znemožnilo vývoj. Po silném negativním ohlasu se Oculus rozhodl toto opatření odebrat, nyní je tento oblíbený program stále ve rozvoji a sklízí kladná hodnocení.

Jak začít s Revive?

Pro začátek je potřebné stáhnout si aplikaci Oculus, zahájit instalaci, proces lze zvládnout rychle. Zásadní je přeskočit připojení Rift headsetu a senzorů ke konci instalování. Dalším cílem je stáhnout z tohoto programu hru, kterou chceme hrát (pozor aby byla na listu podporovaných). Posledním krokem je stažení Revive a průchod jeho snadnou instalací, software je zadarmo. Tituly v Oculus obchodě mohou mít různé ceny, ale lze najít i takové, které jsou zdarma.

Po provedení všech procesů, nezbývá nic jiného než zapnout SteamVR. V headsetu po stisknutí tlačítka menu na ovladači přibylo ve spodní části tlačítko, pomocí kterého lze spouštět jednotlivé hry z Oculus obchodu. Revive se od této doby bude spouštět zároveň se SteamVR, pokud ho nepřenastavíte.

Závěrem je třeba upozornit, že některé hry nemusí pomocí tohoto programu fungovat, jedná se totiž o stále vyvíjený software, na projektu hodně spolupracuje komunita. Program však přináší spoustu zážitků z her, které jinak přístupné pro Steam nejsou a pravděpodobně nikdy nebudou.

Oculus aplikaci lze stáhnout přímo z oficiální stránky Oculus Store, Revive na github.

Jestli o nákupu VR uvažujete, podívejte se na nejvýhodnější ceny brýlí pro virtuální realitu.