Oculus Quest nemá dostatečný hardware pro spuštění hry, ale ve spojení s výkonným počítačem se na něm Half Life: Alyx hrát dá. Jaká jsou omezení a jaký je rozdíl mezi hraním přes kabel nebo Virtual Desktop?

Díky ovladačům, shodným s Oculus Rift S není problém v této oblasti, ani v počtu čtyř sledovacích kamer na Oculus Quest oproti pěti na Riftu. Quest má oproti jiným headsetům OLED displej, což znamená výhodu v tmavých scénách, kde nabízí opravdovou černou.

Při hraní přes Oculus Link, případně srovnatelnou alternativu, je rozdíl v obrazové kvalitě, odpovídající specifikacím, ty jsou u Questu nižší než u Valve Index. Navíc je u Questu znatelná v některých chvílich komprese, kterou na ostatních headsetech neuvidíte, nejde ale o závažnější problém, a ponoření do vizuálně přesvědčivého světa Half Life: Alyx neomezuje.

Virtual Desktop jako nejkvalitnější zástupce bezdrátových řešení umožní hraní nezávisle na kabelu, s několika menšími kompromisy. Podle dané konfigurace, a hlavně hladkého chodu 5 GHz routeru se může zkušenost lišit u každého hráče, jeden recenzent UploadVR nezaznamenal téměř žádné problémy, druhý se setkal se zadrháváním, výpadky snímků i zvuku, hlavně v náročnějších scénách jako jsou souboje. Spolu s vyšší kompresí obrazu to narušuje dojem ze hry a bezdrátové připojení tak nedoporučil.

Jestli o nákupu VR uvažujete, podívejte se na nejvýhodnější ceny brýlí pro virtuální realitu.