V novém akční hře pro virtuální realitu Espire 1 se dostáváte do role robotického tajného agenta. Jste vybaveni základním vybavením a vpuštěni do virtuálního světa s hromadou cílů, které je třeba splnit.

Bohatý příběh naděluje nával úkolů při jejichž plnění můžete využít různých postupů. Ať už se vžijete do role tajného agenta, co se plíží ve stínech, a pomalu likviduje nepřátele nebo zkusíte Rambo styl, hra vám to dovolí. Vše je ale spíše nastaveno na tichý postup a hlučná střelba ze zbraně tak přidává na obtížnosti. Pokud vás přestane bavit příběh je možnost vyzkoušet připravené scénáře, které poskytnou větší výzvu a více zábavy.

Espire 1 vyniká především svým systémem pohybu, kde si i hráči s nevolností přijdou na své. Při sebemenším otočení se kolem postavy objeví mřížka, která se snaží snížit nevolnost způsobenou nepřirozeným pohybem okolí.

Zážitek je také doplňován výborně vypadajícím světem a akčními NPC postavami, které reagují prakticky na vše. Espire rozhodně stojí za vyzkoušení.