Oculus nabídnul všem, kdo si pořídí nový Quest 2 od 20. listopadu do konce roku 2020 stažení hry Asgard’s Wrath v hodnotě 40$ zdarma. Nehodí se pro všechny, protože nejde o standalone aplikaci pro headset, běží na PC, které musí vyhovovat nárokům VR.

I přesto se zvedla vlna nespokojenosti, která následovala po zveřejnění promoakce – ti, kdo pořídili Oculus Quest 2 před termínem, si stěžovali, proč nemají stejné podmínky jako majitelé od 20. listopadu.

Oculus překvapivě zaregoval pozitivní reakcí a 23.11. oznámil, že akce se bude vztahovat i na majitele dříve pořízených headsetů od 16. září, vzhledem k uvedení Oculus Quest 2 na trh tedy v podstatě všechny. Ti, kdo VR brýle pořídili před 20.11. musí o aktivaci požádat prostřednictvím https://tickets.oculusvr.com/hc/en-us/requests/new s volbou Mám problém se software a přiložením PDF nákupního dokladu s datem mezi 16.9. – 20.11. 2020

Asgard’s Wrath pak najdete v aplikaci Oculus v knihovně Rift na PC nebo jiném zařízení, spárovaném s headsetem, ne přímo v nabídce v headsetu. Hru je pro aktivaci potřeba spustit nejpozději do 31.1.2021.

Jestli o nákupu VR teprve uvažujete, podívejte se na nejvýhodnější ceny brýlí pro virtuální realitu.